Program competițional luna februarie

 Foto: Silviu Cristea

Foto: Silviu Cristea

Săptămâna 1 – 5 februarie 2017

Baschet masculin – Liga I – Et. XIV
”U” Cluj – CSM Olimpic 2 Baia Mare 85-47

Joi, 02.02.2017, ora 14:00, Sala Polivalentă

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XVIII
”U” Cluj – SCM Satu Mare 77-65
Vineri, 03.02.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație – Campionatul Național de Obstacole în Sală – Et IV
Vineri – Duminică, 3-5.02.2017, Prejmer, Brașov

Lupte– Finala Campionatului Național de Seniori
Vineri – Duminică, 3-5.02.2017, Reșița

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XVI
”U” Cluj – CS Bistrița 24-25
Sâmbătă, 04.02.2017, ora 12:30, Sala Polivalentă

Volei feminin – Divizia A2 Vest – Et. XII
”U” Cluj – ACS Agroland Timișoara 0-3
Sâmbătă, 04.02.2017, ora 14:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XVI
VCM LPS PIatra Neamț – ”U” Cluj 2-3
Sâmbătă, 04.02.2017, ora 16:00, P. Neamț

Atletism– CN Sen/Tin/Jun- Et. II+ CN Universitare
Duminică, 05.02.2017, Bacău


Săptămâna 6 – 12 februarie 2017

Baschet feminin – Turneul Final al Cupei României – Sferturi de finală
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC 49-67
Miercuri, 08.02.2017, ora 20:00, Sfântu Gheorghe

Scrimă– Löwe von Bonn
Vineri – Sâmbătă, 10-11.02.2017, Bonn, Germania

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XVII
”U” Cluj – CS Știința Bacău 2-3
Sâmbătă, 11.02.2017, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism– Finala CN Probe Combinate + CN Sen/Tin/Jun- Et. III
Duminică, 12.02.2017, București


Săptămâna 13 – 19 februarie 2017

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XVI
CSM Unirea Slobozia – ”U” Cluj 22-18
Marți, 14.02.2017, ora 17:00, Slobozia

Box– Finala Campionatului Național U22
Miercuri – Luni, 15-20.02.2017

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XIV
CSU Politehnica Timișoara – ”U” Cluj 28-33
Joi, 16.02.2017, ora 13:00, Timișoara

Lupte–  Finala Campionatului Național U23
Vineri – Duminică, 17-19.02.2016, Timișoara

Patinaj– Campionatele Naționale de Patinaj Viteză Seniori Open
Vineri – Duminică, 17-19.02.2016, Inzell, Germania

Volei feminin – Divizia A2 Vest – Et. XIV
”U” Cluj – CSM Satu Mare 3-0
Sâmbătă, 18.02.2017, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XVIII
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 18.02.2017, ora 18:00, Baia Mare

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XIX
”U” Cluj – Olimpia CSU Brașov 90-72
Sâmbătă, 18.02.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Scrimă– Circuit European U23
Sâmbătă-Duminică, 18-19.02.2017, Brno, Cehia

Atletism– Finala CN Sen/Tin/Jun Cupa de Cristal
Duminică, 12.02.2017, București


Săptămâna 20 -26 februarie 2017

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XVIII
CSM București – ”U” Cluj 34-22
Luni, 20.02.2017, ora 17:00, București

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XX
CSM Târgoviște – ”U” Cluj 58-53
Miercuri, 22.02.2017, ora 18:00, Târgoviște

Baschet masculin – Liga 1, Faza Semifinală, Grupa I – A – Etapa I
CS Politehnica Iași – ”U” Cluj 95-49
Vineri, 24.02.2017, ora 17:00, Iași

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XV
”U” Cluj – CS Minaur Baia Mare 20-30
Vineri, 24.02.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XIX
”U” Cluj – ACS Volei Municipal Zalău 0-3
Sâmbătă, 25.02.2017, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XXI
”U” Cluj – Phoenix Galați 81-73
Sâmbătă, 25.02.2017, ora 19:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Atletism–  Campionatul Balcanic de Seniori
Sâmbătă, 25.02.2016, Belgrad, Serbia

Scrabble–  Campionatului Național Anflofon Seniori – Et. I
Sâmbătă – Duminică, 25-26.02.2016, București


Săptămâna 27 – 28 februarie 2017

Comments

comments