Program competițional luna februarie

Săptămâna 1 – 4 februarie 2018

Echitație– Campionatul Național de Sală – Etapa 4
Joi – Duminică, 01-04.02.2018, Prejmer, Brașov

Judo– Campionat European Open masculin
Sâmbătă – Duminică, 03-04.02.2018, Sofia, Bulgaria 

Judo– Campionat European Open feminin
Sâmbătă – Duminică, 03-04.02.2018, Odivelas, Portugalia

Atletism– Campionatul Național Seniori și Tineret – Finala
Sâmbătă – Duminică, 03-04.02.2018, București

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XVIII
”U” Cluj – CSM București 0-3
Sâmbătă, 03.02.2018, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XVIII
”U” Cluj – ACS Sepsi Sic Sf. Gheorghe 77-68

Sâmbătă, 03.02.2018, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XV
 CS Rapid USL Metrou București – ”U” Cluj 28-27
Sâmbătă, 03.02.2018, ora 16:00, București

Volei feminin – Divizia A1 – Et. XIV
”U” NTT Data Cluj – CSM Lugoj 3-1
Sâmbătă, 03.02.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 5 – 11 februarie 2018

Handbal masculin– Turneu amical
Miercuri – Vineri, 07 – 09.02.2018, Sighișoara

Scrimă– Löwe von Bonn – etapă de cupă mondială seniori
Vineri – Sâmbătă, 09 -10.02.2018, Bonn, Germania

Volei feminin – Divizia A1 – Et. XV
”U” NTT Data Cluj – CS Dinamo București 3-0
Sâmbătă, 10.02.2018, ora 13:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XIX
CSS 2 CNE UKRO Baia Mare – ”U” Cluj 0-3
Sâmbătă, 10.02.2018, ora 14:00, Baia Mare

Judo– Grand Slam Seniori
Sâmbătă – Duminică, 10-11.02.2018, Paris, Franța

Judo– Cupa Europei U18
Sâmbătă – Duminică, 10-11.02.2018, Follonica, Italia


Săptămâna 12 – 18 februarie  2018

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XVI
”U” Cluj – ASC Corona 2010 Brașov 32-31
Luni, 12.02.2018, ora 19:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XX
”U”Cluj – LMV Tricolorul Ploiești 0-3
Marți, 13.02.2018, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin – Divizia A1 – Et. XVI
ACS Penicilina Iași – ”U” NTT Data Cluj 3-1
Miercuri, 14.02.2018, ora 17:00, Iași

Volei feminin – Divizia A1 – Et. XII
”U” NTT Data Cluj – CS Știința Bacău 0-3
Joi, 15.02.2018, ora 14:00, se joacă la Bacău!

Handbal feminin – Cupa României – Optimi de finală
CSM Bistrița – ”U” Cluj 33-27
Sâmbătă, 17.02.2018, ora 11:00, Bistrița

Volei feminin – Divizia A1 – Et. XVII
”U” NTT Data Cluj – CSM București 0-3
Sâmbătă, 17.02.2018, ora 13:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XXI
 CS Dinamo București – ”U” Cluj 3-1
Sâmbătă, 17.02.2018, ora 17:00, București

Atletism– Campionatul Balcanic de Seniori
Sâmbătă, 17.02.2018, Istanbul, Turcia

Judo –  European Judo Open Men
Sâmbătă – Duminică, 17-18.02.2018, Oberwart, Austria

Judo – European Judo Open Women
Sâmbătă – Duminică, 17-18.02.20188, Roma, Italia


Săptămâna 19 – 25 februarie  2018

Baschet feminin – Cupa României – Final 8
”U” Cluj – ACS Sepsi Sic Sf. Gheorghe 52-78

Joi, 22.02.2018, ora 20:00, Sfântu Gheorghe

Judo– Grand Slam Seniori
Vineri – Duminică, 23 – 25.02.2018, Dusseldorf, Germania

Judo– Finala CN U18, individual, JUN 2, Cadeți
Vineri – Duminică, 23 – 25.02.2018, Arad

Scrabble– Campionatul Național de Scrabble Anglofon Seniori – Etapa 1
Sâmbătă – Duminică, 24-25.02.2018, București

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XXII
”U”Cluj – CS Știința Explorări Baia Mare 1-3
Sâmbătă, 24.02.2018, ora 12:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei feminin – Divizia A1 – Et. XVIII
CSM Târgoviște – ”U” NTT Data Cluj 3-1
Sâmbătă, 24.02.2018, ora 18:00, Se joacă în Sala Sporturilor „Horia Demian”!!!

Box– Finala Campionatului Național U22
Sâmbătă – Miercuri, 24 – 28.02.2018, Tg. Jiu

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XII
 ADEP Satu Mare – ”U” Cluj 23-41
Duminică, 25.02.2018, ora 15:00, Satu Mare

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XVII
SCM Craiova –  ”U” Cluj 32-18
Duminică, 25.02.2018, ora 16:30, Craiova


Săptămâna 26 – 28 februarie  2018

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XVIII
 ”U” Cluj – CSM Bistrița 23-27
Miercuri, 28.02.2018, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Schi fond– Campionatul Național de Schi Fond juniori
Marți – Duminică, 27.02-11.03.2018, Cheile Grădiștei

Comments

comments