Program competițional luna decembrie

 Foto: Ștefan Martinescu

Foto: Ștefan Martinescu

Perioada 1 – 10 decembrie 2017

Scrimă– Grand Prix
Vineri – Duminică, 01 – 03.12.2017, Torino, Italia

Judo – Grand Slam Seniori
Sâmbătă – Duminică, 02 – 03.12.2017, Tokyo, Japonia

Rugby masculin – Cupa României – Et. V
CS Poli Iași – ”U” Cluj 13-6

Sâmbătă, 02.12.2017, ora 12:00, Iași

Volei feminin – Divizia A1 – Et. VIII
CSM București – ”U” NTT Data Cluj
3-0
Sâmbătă, 02.12.2017, ora 13:00, București

Baschet feminin – Liga Națională – Et. VIII
”U” Cluj – Olimpia Brașov 70-80

Sâmbătă, 02.12.2017, ora 17:00, Sala Polivalentă

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XI
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 3-2
Sâmbătă, 02.12.2017, ora 18:00, Baia Mare

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XI
CS Minaur Baia Mare II – ”U” Cluj 35-30
Duminică, 03.12.2017, ora 15:00,  Baia Mare

Scrabble – Turneul final al Campionatului Național Anglofon de Tineret
Duminică, 03.12.2017, Iași

Baschet feminin – Liga Națională – Et. II
”U” Cluj – SCM Timișoara 91-76

Marți, 05.12.2017, ora 17:00, Sala Polivalentă 

Lupte – Cupa României de Juniori
Vineri – Duminică, 08-10.12.2017, Putna

Volei feminin – Divizia A1 – Et. IX
CSM Târgoviște  – ”U” NTT Data Cluj
3-0
Vineri, 08.12.2017, ora 17:00, Târgoviște

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XII
CSU UV Timișoara – ”U” Cluj 1-3
Sâmbătă, 09.12.2017, ora 17:30, Timișoara

Baschet feminin – Liga Națională – Et. IX
ACS Sepsi Sic Sfântu Gheorghe – ”U” Cluj 82-66

Sâmbătă, 09.12.2017, ora 18:30, Sfântu Gheorghe

Natație – Concursul internațional MM Maribor
Sâmbătă – Duminică, 09-10.12.2017, Maribor, Slovenia


Săptămâna 11 – 17 decembrie 2017

Handbal feminin – Joc amical
 CS Măgura Cisnădie – ”U” Cluj
Vineri – Sâmbătă, 15 – 16.12.2017, Cisnădie

Box– Turneu amical – Cupa Alexandru Jur – ediția I
Vineri – Sâmbătă, 15 – 16.12.2017, Oradea

Volei feminin – Divizia A1 – Et. X
”U” NTT Data ClujCSS Târgu Mureș
Vineri, 15.12.2017, ora 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – Et. X
CS Municipal Satu Mare – ”U” Cluj

Sâmbătă, 16.12.2017, ora 18:00, Satu Mare

Volei masculin – Divizia A1 – Et. XIII
ACS Volei Municipal Zalău – ”U” Cluj
Sâmbătă, 16.12.2017, ora 18:00, Zalău

Echitație– Campionatul Național de Sală – Et. II
Vineri – Duminică, 15 – 17.12.2017, Prejmer, Brașov

Patinaj– Campionatul Național de Patinaj Viteză și Sprint Open
Sâmbătă – Duminică, 16 – 17.12.2017, Inzell, Germania


Săptămâna 18 – 24 decembrie 2017

Handbal feminin – Joc amical
”U” Cluj – ACS Corona Brașov
Marți, 19.12.2017, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Joc amical
”U” Cluj – CS Măgura Cisnădie
Joi – Vineri, 21 – 22.12.2017, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XI
SCM Timișoara – ”U” Cluj

Sâmbătă, 23.12.2017, Timișoara


Săptămâna 25 – 31 decembrie  2017

Baschet feminin – Liga Națională – Et. XII
”U” Cluj – Universitatea Goldiș ICIM Arad

Joi, 28.12.2017, Sala Sporturilor ,,Horia Demian”

Handbal feminin – Turneu amical – Trofeul Minaur
Joi – Vineri, 28 – 29.12.2017, Baia Mare

Comments

comments