Program competițional luna august

 Foto: Ștefan Martinescu

Foto: Ștefan Martinescu

Săptămâna 1 – 6 august 2017

Tenis – Romania F8 Futures 
Luni- Duminică, 31.07 – 06.08.2017, Argeș, Pitești

Natație – Summer Swimming Championship 
Miercuri – Duminică, 02 – 06.08.2017, Israel

Echitație– Etapă de Sărituri peste Obstacole și Concurs Complet 
Vineri – Duminică, 04 – 06.08.2017, Tg. Mureș


Săptămâna 7 – 13 august 2017

Box– Campionatul Național de Juniori 
Luni – Duminică, 7 – 13.08.2017, Tg. Jiu

Tenis – Romania F9 Futures 
Luni- Duminică, 07 – 13.08.2017, București

Echitație– Finala CN de sărituri, Trofeul „Virgil Bărbuceanu” – Ed III 
Marți – Duminică, 08 – 13.08.2017, Piatra Neamț

Haltere – Finala CN de Tineret U23 
Marți – Vineri, 08 – 11.08.2017, Bistrița

Rugby– Cupa Regelui – Et. II
CS Dinamo București – ”U” Cluj 

Sâmbătă, 12.08.2017, ora 10:00, București

Handbal feminin – Turneu de pregătire 
Sâmbătă -Duminică, 12 – 13.08.2017, Bistrița

Handbal masculin– Meciuri de pregătire
Academia Minaur Baia Mare – ”U” Cluj

Sâmbătă, 12.08.2017, ora 11:00, ora 16:00, Baia Mare


Săptămâna 14 – 20 august 2017

Tenis – Romania F10 Futures 
Luni- Duminică, 14 – 20.08.2017, București

Patinaj – Cupa Romaniei Patinaj viteza role  
Luni- Miercuri, 14 – 16.08.2017, Cluj-Napoca

Handbal feminin – Meciuri de pregătire 
Miercuri – Sâmbătă, 16 – 19.08.2017, Germania

Patinaj – Campionatul National Probe si Poliatlon Patinaj viteza role 
Miercuri – Duminică, 17 – 20.08.2017, Cluj-Napoca

Box – Turneu de pregătire 
Sâmbătă, 19.08.2017, Szeged, Ungaria

Judo– Junior European Judo Cup 
Vineri – Miercuri, 18 – 23.08.2017, Arad


Săptămâna 21 – 27 august 2017

Atletism, Judo, Înot – Jocurile Mondiale Universitare 
Luni – Vineri, 21 – 25.08.2017, Taipei

Tenis – Romania F11 Futures 
Luni- Duminică, 21 – 27.08.2017, Ilfov

Scrabble – CNIS + CNSI Seniori – Et. III, CNIS + CNSI Tineret – Et. II
Vineri – Duminică, 25 – 27.08.2017, Eforie Nord

Echitație – Etapa zonală de anduranță – Romsilva
Vineri – Duminică, 25 – 27.08.2017, Rădăuți

Rugby– SuperLiga – Et. I
CS Știința-CSM B. Mare – ”U” Cluj 

Sâmbătă, 26.08.2017, Baia Mare


Săptămâna 28 – 31 august 2017

Box– Campionatul Național de J,T,S Feminin
Luni – Duminică, 28.08 – 03.09.2017, Saturn

Tenis – Romania F12 Futures 
Luni- Duminică, 28.08 – 03.09.2017, Brașov

Judo– Campionatului Mondial de judo pentru seniori  
Luni- Duminică, 28.08 – 03.09.2017, Budapesta, Ungaria

Comments

comments