Program competițional luna aprilie

 Foto: Ștefan Martinescu

Foto: Ștefan Martinescu

Săptămâna 1 – 9 aprilie 2017

Tenis – Turneu Futures 15000$ 
Luni – Duminică, 27.03 – 02.04.2017, Jakarta, Indonezia

Tenis – Turneu Futures 25000$ 
Luni – Duminică, 27.03 – 02.04.2017, Italia

Culturism&Fitness – C.N. Culturism&Fitness cadeți, juniori, masters
Vineri – Duminică, 31.03-02.04.2017, Tg. Mureș

Echitație – Cupa Prejmer Obstacole teren interior
Vineri – Duminică, 31.03 – 02.04.2017, Prejmer, Brașov

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a V-a – Faza a II-a
”U” Cluj – CS Știinta Explorări Baia Mare 1-3
Sâmbătă, 01.04.2017, ora 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin Liga Națională – Et. XXIII
HC Dunărea Brăila – ”U” Cluj 29-25
Duminică, 02.04.2017, ora 16:00, Brăila

Box– Cupa României Seniori
Marți – Duminică, 04 – 09.04.2017, Bacău

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a VI-a – Faza a II-a
”U” Cluj – CS Volei Caransebeș 1-3
Miercuri, 05.04.2017, ora 15:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Judo– Cupa României și Finala CN Ne Waza Seniori Individual
Vineri – Duminică, 07 – 09.04.2017,Oradea

Judo– Cupa Europeană U18 
Sâmbătă – Duminică, 08 – 09.04.2017, Teplice, Cehia

Judo– Cupa Europeană U21
Sâmbătă – Duminică, 08 – 09.04.2017, Lignano, Italia

Lupte– Campionatul Național Individual Juniori
Vineri – Duminică, 07 – 09.04.2017, Craiova 

Baschet feminin – Liga Națională – M1 play-off, semifinală
”U” Cluj – CSM Târgoviște 69-65
Vineri, 07.04.2017, ora 18:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Echitație – Cupa Prejmer Obstacole teren exterior 
Vineri – Duminică, 07 – 09.04.2017, Prejmer, Brașov

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XXI
”U” Cluj – HC Sibiu 33-30
Sâmbătă, 08.04.2017, ora 13:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXIV
”U” Cluj – SCM Craiova 24-28
Sâmbătă, 08.04.2017, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a VII-a – Faza a II-a
CS Știința Bacău – ”U” Cluj 3-0
Sâmbătă, 08.04.2017, ora 17:00, Bacău

Rugby feminin – Campionatul Național de rugby 7 feminin – Et. I
Sâmbătă, 08.04.2017, ora 10:00, București

Rugby masculin – SuperLiga – Et. X
CS Dinamo București – ”U” Cluj 34-10
Duminică, 09.04.2017, ora 14:00, București

Atletism– Maratonul Internațional Cluj 
Duminică, 09.04.2017, Cluj-Napoca


Săptămâna 10 – 16 aprilie 2017

Baschet feminin – Liga Națională – M2 play-off, semifinală
CSM Târgoviște – ”U” Cluj 62-90
Marți, 11.04.2017, ora 18:00, Târgoviște

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a VIII-a – Faza a II-a
”U” Cluj – CS Unirea Dej 2-3
Marți, 11.04.2017, ora 17:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin – SuperLiga – Et. XI
”U” Cluj – Politehnica Iași 23-24
Vineri, 14.04.2017, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”


Săptămâna 17 – 23 aprili2017

Box – Cupa României Masculin de Tineret
Marți – Duminică, 18 – 23.04.2017, Piatra Neamț

Haltere – Campionatul Național Seniori Calificări și Cupa României 
Marți – Vineri, 18-21.04.2017, Bascov

Judo– Campionatul European de Seniori
Joi – Duminică, 20 – 23.04.2017, Varșovia, Polonia

Baschet feminin – Finala Ligii Naționale – Meciul I
ACS Sepsi SIC – ”U” Cluj 64-66
Joi, 20.04.2017, ora 19:00, Sfântu Gheorghe

Baschet feminin – Finala Ligii Naționale – Meciul II
ACS Sepsi SIC – ”U” Cluj 72-66
Vineri, 21.04.2017, ora 19:00, Sfântu Gheorghe

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et. XXII
HCM Sighișoara – ”U” Cluj 34-32
Sâmbătă, 22.04.2017, ora 18:00, Sighișoara

Baschet masculin – Liga I – Faza Semifinală 
CS Cuza Sport Brăila – ”U” Cluj 94-63
Duminică, 23.04.2017, ora 11:00, Brăila


Săptămâna 24 -30 aprili2017

Rugby masculin – SuperLiga – Et. XII
Timișoara Saracens – ”U” Cluj 60-21
Marți, 25.04.2017, ora 11:00, Timișoara

Handbal feminin – Liga Națională – Et. XXV
”U” Cluj – ASC Corona Brașov 28-32
Miercuri, 26.04.2017, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Finala Ligii Naționale – Meciul III
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC 68-72
Miercuri, 26.04.2017, ora 19:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a X-a – Faza a II-a
CS Știința Explorări Baia Mare – ”U” Cluj 3-0
Miercuri, 26.04.2017, ora 18:00, Baia Mare

Baschet feminin – Finala Ligii Naționale – Meciul IV
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC
Joi, 27.04.2017, ora 19:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby feminin – Campionatul Național de rugby 7 feminin – Et. II
Vineri, 28.04.2017, ora 10:00, Iași

Echitație – Salina Equines -Etapă de Anduranță și Sărituri 
Vineri – Duminică, 28 – 30.04.2017, Turda

Scrabble– CNIS + CNSI Sen – Et II, CNIS+ CNSI Tin – Et I, CNSP
Vineri – Duminică, 28 – 30.04.2017, Botoșani

Culturism&Fitness– Campionatele Balcanice de Culturism și Fitness
Vineri – Duminică, 28-30.04.2017, Bar, Muntenegru

Volei feminin – Turneu Play-Off –  Sala Sporturilor „Horia Demian”
Vineri, 28.04.2017, ora 15:00  Politehnica Timișoara – CSU Oradea
ora 17:00 ”U” Cluj –  Agroland Timișoara 

Sâmbătă, 29.04.2017, ora 12:00  Agroland Timișoara – CSU Oradea
ora 14:00 ”U” Cluj – Politehnica Timișoara

Duminică, 30.04.2017, ora 11:00 Agroland Timișoara – Politehnica Timișoara
                                  ora 13:00 ”U” Cluj – CSU Oradea  

 

Rugby masculin – SuperLiga – Et. XIII
”U” Cluj – CSM Știința Baia Mare
Sâmbătă, 29.04.2017, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Volei masculin – Divizia A1 – Etapa a IX-a – Faza a II-a
”U” Cluj – VCM LPS Piatra Neamț
Sâmbătă, 29.04.2017, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet masculin – Liga I – Faza Finală
”U” Cluj – Rapid București
Sâmbătă, 29.04.2017, ora 10:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Handbal masculin – Divizia A, Seria B – Et XXIII
”U” Cluj – CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu
Duminică, 30.04.2017, ora 15:30, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Comments

comments