Înfrângere pentru ”studente” în deplasarea de la CSM București

Gruparea de handbal feminin de la CS Universitatea s-a văzut înfrântă în meciul din optimile Cupei României, disputat împotriva celor de la CSM București în deplasare. Gruparea din Capitală s-a impus cu scorul de 42-26, la pauză tabela indicând 23-8.

Gazdele s-au desprins rapid în confruntarea din Sala Rapid, având un avantaj de 6 goluri după 12 minute de joc, 9-3. Principalele marcatoare ale formației noastre au fost Alexandra Dindiligan și Diana Puiu, ambele cu câte 6 goluri. Cristina Laslo și Sonia Seraficeanu au înscris câte 3 goluri, în timp ce Alexandra Florean și Alexandra Severin au avut câte 2 reușite. Câte un gol au marcat  Sonia Vasiliu și Reka Tamaș.

Acesta a fost ultimul meci din actuala stagiune competițională pentru echipa de handbal feminin  ”U” Cluj.