Echipa de volei masculin, victorie pe teren propriu cu Piatra Neamț

Băieții pregătiți de Romeo Lotei s-au revanșat după ultimele înfrângeri și au învins acasă pe VCM LPS Piatra Neamț, scor 3-0 la seturi. Partida s-a desfășurat în Sala Sporturilor „Horia Demian” și a contat pentru etapa a V-a din Divizia A1. Voleibaliștii clujeni au controlat meciul aproape în totalitate și au încântat spectatorii prezenți prin câteva faze spectaculoase.

Primul act a fost adjudecat cu 25-21, în timp ce în setul doi ”U” Cluj a fost clar superioară, acesta terminându-se cu scorul de 25-13. Ultima parte s-a încheiat la scorul de 25-23, oaspeții revenind pe final după ce echipa noastră a avut un avantaj confortabil. Cu toate acestea, ”studenții” au gestionat perfect situația și s-au impus în cele din urmă și în acest set, obținând o victorie clară în fața nemțenilor.