Clasări pe podium pentru atleții universitari

Fotoâ: CB2016

Sala de atletism a Complexului Sportiv Național „Lia Manoliu” din București a găzduit în perioada 18-19 februarie Finala Campionatului Național de atletism Seniori și Tineret „Cupa de Cristal”. De la secția de atletism a Clubului Sportiv Universitatea Cluj zece sportivi s-au clasat pe podium, aducând în palmaresul clubului trei medalii de argint și trei de bronz.

Camelia Gal a obținut medalia de argint la proba de 400 m plat și Marius Șerban la 60 m. De asemenea, ștafeta feminină de 4×400 m, compusă din Adina Almășan, Maria Sârb, Sanda Belgyan și Camelia Gal, a cucerit argintul.

Atletul Nagy Attila a terminat proba de 60 m garduri pe treapta a treia a podiumului, iar ștafeta masculină de 4×400 m (Antoniu Opriș, Cristian Tăut, Robert Parge, Raul Mureșan) a obținut două medalii de bronz, una la seniori și una la tineret.