Cinci medalii la Campionatul Național de la Arad

Finala Campionatului Național de Judo destinată juniorilor U18 individual a avut loc în perioada 23-25 februarie la  Arad. Sala de Sport “Mihai Botez” a Universității Aurel Vlaicu din Arad a adunat la start 134 de sportivi de la 27 de cluburi sportive din țară.

Judokanii legitimați la CS Universitatea Cluj au adus în palmaresul clubului cinci medalii, dintre care două de aur, două de argint și una de bronz.

Adrian Șulcă a cucerit medalia de aur la cea mai aglomerată categorie (73 de kg), unde s-au luptat pentru o medalie 36 de participanți. La categoria 46 kg masculin, primele două locuri pe podium au fost ocupate de Ioan Dzitac, respectiv Flavius Lungu. La -81 kg au intrat pe tatami 34 judoka, iar universitarul Ricardo Stoica s-a clasat pe locul doi pe podium. Medalia de bronz a fost câștigată de Denisa Așchiopoaiei în limitele categoriei 57 kg.