Bronz la lupte pentru ”U” la Cupa României U20

La sfârșitul săptămânii trecute au avut loc două competiții la lupte. Sâmbătă, 5 noiembrie 2016, s-a disputat la București Cupa României U20, iar sportivul legitimat la Universitatea Cluj, Șipoș Botond a cucerit medalia de bronz la categoria 96 de kg.

În weekendul 4-6 noiembrie, a avut loc la Jimbolia, județul Timiș, cea de-a XX-a ediție a Turneului Internațional „Memorialul Gheorghe Tapalagă” în sala de sport „Georgheta Gazibara”. La finalul celor trei zile de concurs, sportivii secției de lupte a CS ”U” au obținut trei medalii. Gabor Boroș a ocupat cea mai înaltă treaptă a podiumului la categoria 84 kg tineret, Vlad Munteanu a ocupat locul II la juniori 65 kg, iar Norbert Molnoș s-a clasat pe treapta a III-a a podiumului categoriei 60 kg.

Pentru sportivii noștri urmează finala Campionatului Național Individual U23, care va avea loc în perioada 11 – 13 noiembrie la Reșița.