Abonează-te la Newsletter!

Urmărește-ne pe Twitter!

Sportivul săptămânii

CORINA CĂPRIORIU - JUDO

Sportiva Corina Căprioriu a reuşit o performanţă istorică pentru cariera sa, după ce a câștigat miercuri, 26 august, medalia de argint la Campionatele Mondiale de judo de la Astana (Kazahstan). Corina a pierdut în finala categoriei 57 de kg în fața marii rivale, japoneza Kaori Matsumoto, cea care a învins-o şi în finala Jocurilor Olimpice 2012.

31 AUGUST 1996

Judoka Universităţii Cluj, Corina Căprioriu, a obţinut medalia de argint la categoria 57 kg, la Campionatul Mondial de Judo pentru seniori de la Astana, Kazahstan. Corina a trecut în calificări pe rând de Bellorin Concepcion (Spania) şi Durbach Manon (Luxemburg),… Continue reading

Săptămâna 24 – 30 august 2015

Judo - Campiontul Mondial de seniori
Luni – Joi, 24-27.08.2015, Astana, Kazakhstan

Handbal - Gală de handbal feminin și masculin
”U” Alexandrion – ”U” Cluj

Joi, 27.08.2015, ora 19:00, Sala Polivalentă – Intrarea… Continue reading

Echipele de handbal ale Clubului Sportiv Universitatea Cluj dau startul împreună noului sezon competițional. Azi, 27 august, de la ora 19:00, echipele ”U” Alexandrion și ”U” Cluj Handbal Masculin vă așteaptă la Sala Polivalentă pentru prezentarea loturilor, un meci demonstrativ… Continue reading

Legitimații de Intrare

Clubul Sportiv Universitatea Cluj pune în vânzare Legitimațiile de Intrare la meciurile echipelor de baschet, handbal, volei și rugby, pentru sezonul 2015-2016. Prețul unei legitimații este de 200 lei, iar studentii și pensionarii beneficiază de 50% reducere. Legitimațiile se pot achiziționa de la sediul Clubului, de pe strada Card. Iuliu Hossu, Nr. 23, de luni până vineri, între orele 9:00 – 14:00. Vă așteptăm!

SPONSOR CARD

Clubul Sportiv Universitatea Cluj invită toți iubitorii culorilor „alb-negru” să achiziționeze cardul de sponsor. Cu 100 de lei, devii posesorul unui SPONSOR CARD și ajuți echipele și sportivii clubului. (Pentru detalii dați click pe poză)

Totul despre…Rugby masc.

Interviu Ovidiu Vasu
Baschet feminin
Carmen Amariei

SUPER FOTO!

Pitica Pitbull - Foto: Dan Porcuțan

Clubul Sportiv Universitatea Cluj lansează rubrica SUPER FOTO!! Toți fotografii din presă și cei pasionați pot trimite poze pe pagina de facebook a Clubului sau pe adresa de e-mail csucluj@gmail.com și vor intra în concurs.