NEWSLETTER

Rugbyştii clujeni sunt pregătiţi să câştige marele derby contra echipei Dinamo Bucureşti, care se va juca duminică, 27 aprilie, pe Cluj Arena. Se anunţă un meci foarte dificil de ambele părţi.

„Dinamo are o echipă imprevizibilă, sunt jucători tineri, ambiţioşi,… Citește tot

Corina Căprioriu s-a clasat pe locul 5 la Campionatul European de Judo senioare 2014, desfășurat la Monpellier (Franța). Sportiva noastră s-a calificat în semifinalele categoriei 57 de kilograme, după ce a câştigat grupa D, cu victorii în faţa sportivelor Katinka… Citește tot

Echipa feminină de handbal ”U” Jolidon s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale Cupei României, trecând fără niciun fel de emoţii de formaţia CSU Neptun Constanţa, cu scorul de 33-23. Meciul a fost la discreţia „studentelor” care şi-au permis… Citește tot

Baschet masculin – Liga I,seria 2, faza II, Etapa a XI-a BC Miercurea Ciuc – “U” Cluj 112-67 Joi, 24.04.2014, ora 16:00

Handbal feminin – Cupa României “U” Jolidon – SCM Craiova 23-25 Joi, 24.04.2014, ora 19:00, Sala Polivalentă Târgovişte… Citește tot

Sezonul intern de handbal feminin se reia, miercuri, cu primele meciuri din cadrul turneului final al Cupei României. ”U” Jolidon va intra în competiţie de la ora 14:00, când va întâlni în Sala Polivalentă din Târgovişte formaţia CSU Neptun Constanţa.… Citește tot