Abonează-te la Newsletter!

Urmărește-ne pe Twitter!

Sportivul săptămânii

CRISTINA LASLO - HANDBAL
Handbalista Universității Cluj a cucerit cu echipa națională Under 20 a României medalia de bronz la Campionatul Mondial de tineret organizat în Rusia, după ce a învins reprezentativa Germaniei cu scorul de 26-25 (17-10), în finala mică a competiției. Cristina Laslo a fost cea mai bună marcatoare a partidei și a fost desemnată cel mai bun coordonator de joc al turneului final. Pe lângă Laslo, „U” Alexandrion a mai dat lotului național alte trei jucătoare: Alexandra Dindiligan, Alexandra Severin şi Sonia Vasiliu.

Timp de trei zile Hotelul Ary din Cluj-Napoca a fost gazda celei de-a III-a etape a Campionatului Național de Scrabble Seniori Individual și Intercluburi. Scrabbliștii Universității Cluj, Septimiu Crivei și Alexandru Lăcătîș, au terminat această etapă pe locul II,… Continue reading

Sportivii echipei de rugby masculin ”U” Prodvinalco, Flaviu Florea și Ștefan Mariș, au fost convocați pentru un stagiu de testare și pregătire tehnico-tactică a echipei naționale de rugby șapte Under 18, în vederea participării la Campionatul European din România.… Continue reading